neljapäev, 9. jaanuar 2014

Prioriteetide küsimus ehk võta trenniks aega

Minu nädalas on üldjuhul viis, tavaliselt kuus treeningut. Päris mitu korda on küsitud, kuidas ma suudan peaaegu iga päev trennis käia ning kuidas selleks aega leian.

Jah, pereta inimesena ning suhteliselt paindliku töögraafikuga on veidi kergem trenni oma päevakavasse mahutada. Kuid tegelikult on asi ikkagi prioriteetides. Siin on mõned soovitused, kuidas mahutada trenn kasvõi igasse päeva.



1. Treeni hommikul. Jah, kuigi mul on hommikud tavaliselt tööst vabad, olen ikkagi enamasti juba kella üheksaks treeningsaalist väljas või jooksmast tagasi. Ka neil päevadel, kui reisin (mingil perioodil tuli seda ikka väga tihti ette) on hea enne mitmeks tunniks laeva või lennukisse mahaistumist pulss korraks käima saada, isegi kui see tähendab ülivarajast ärkamist.

2. Mine varem magama. Lihtne! Siis jõuad hommikul normaalsel ajal ärgata. Kui ütled, et oled "õhtuinimene" ja mitte kuidagi ei suuda end varem voodisse minema, siis mõtle, kas need tegevused, mis sind õhtul magama minemast takistavad, on tingimata vajalikud. Näiteks hilisõhtuni netis surfamise asemel võiks hoopis varem põhku keerata.

3. Naudi nädalavahetusel treenimist! Paljud tahavad nädalavahetusel "vabalt võtta" ja mitte end spordiga "koormata", kuid minu arvates on just siis hea võimalus pikem treening ette võtta. Jällegi - püüa treenida hommikul. Paljud armastavad nädalavahetusel pikalt magada, seetõttu on jõusaal või suusarada  hommikul veel pooltühi. 

4. Trenn ei pea võtma palju aega. 45-minutilise jõusaali- või lausa 20-minutilise jooksutrenniga saab lühikese ajaga higi kenasti jooksma ning mõnus start päevale ongi antud!

5. Järjest enamates töökohtades on olemas jõusaalid. Kasuta võimalust ning tee trenn ära juba enne tööd või lõunapausi ajal. Kui töökohas jõusaali pole, tasub otsida, ehk on töökoha läheduses mõnis spordiklubi.

6. Lepi sõbraga trenn kokku. Nii ei saa laiskus võitu, sest teist ei taha ju ka alt vedada. Pealegi on koos lõbusam.

7. Planeeri päeva. Pane trenn kalendrisse kirja ja pea plaanist kinni. Suhtu sellesse nagu töösse: sa ei jäta ju tööle minemata, sest lihtsalt ei viitsi. 

8. Vali selline trenn, mis sulle tõesti meeldib. Lihtne, loogiline, töötab. Kellelegi ei meeldi teha trenni, millest mingit mõnu pole. Kui trenni ajal on raske, siis mida rohkem vaeva näed, seda mõnusam on enesetunne pärast. 




Kommentaare ei ole: